Corfamed w trosce o Wasze bezpieczeństwo
Aktualizacja, 28.03.2022
Drogie Panie,
od początku pandemii nasze Centrum udziela świadczeń zdrowotnych nieprzerwanie, w pełnym zakresie, bez ograniczeń dla pacjentek, z zachowaniem wszystkich uzasadnionych epidemiologiczne środków i sposobów zachowań wobec ogłoszonego stanu epidemii, uwzględniając kierunkowe polskie i zagraniczne rekomendacje.
Wiedza i świadomość to jedyne parametry, które pozwolą nam funkcjonować w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Z dniem 28 marca 2022 roku zniesiona została większość ograniczeń związanych z pandemią.
Pandemia koronawirusa jednak trwa i stanowi ciągle realne zagrożenie. Dlatego racjonalne ograniczenia są na razie niezbędne, w tym w szczególności zachowanie dystansu społecznego (optymalnie 2m odległości między sobą), noszenie maseczek w sytuacjach nie pozwalających na zachowanie wskazanego dystansu oraz dezynfekcja/mycie dłoni –DYSTANS-DEZYNFEKCJA-MASKA (DDM).
Obowiązek noszenia maseczek został utrzymany w zakładach leczniczych, tzn. w szpitalach i przychodniach. Stąd prosimy by przed wejściem do naszego Centrum zakładać maseczkę. Rekomendujemy minimum maseczki chirurgiczne, opcjonalnie FFP2 lub FFP3.
W trosce o bezpieczeństwo, w szczególności pacjentek w ciąży, osób niezaszczepionych i z chorobami współistniejącymi, nie rekomendujemy obecności w Corfamedzie osób towarzyszących. Jeśli taka obecność jest bezwzględnie konieczna, może dotyczyć wyłącznie osób towarzyszących w pełni zaszczepionych. Stosowne pisemne oświadczenie będzie konieczne do podpisania w Recepcji.
W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów podejrzanych (w tym w szczególności infekcji górnych dróg oddechowych, stanu podgorączkowego lub gorączki, objawów ze strony układu pokarmowego itp.) prosimy o przełożenie wizyty na inny termin, a w razie jej konieczności, wykonanie w warunkach domowych testu antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 i w przypadku dodatniego wyniku bezwzględny kontakt telefoniczny z naszą recepcją.
Zalecenia specjalne:
- Ponad dwuletni czas trwania pandemii wyklucza zawieszenie profilaktyki ginekologicznej. Skutki wstrzymania zapobiegania rakowi szyjki macicy, piersi, jajników czy endometrium mogą być katastrofalne zdrowotnie.
- Przypominamy, że kontrole profilaktyczne pacjentek stosujących przewlekłą terapię hormonalną (antykoncepcję i hormonalną terapię menopauzalną – HTM) powinny odbywać się optymalnie co 6 miesięcy, a pacjentek nie stosujących antykoncepcji HTM co 12 miesięcy.
- Stałym Pacjentkom Corfamedu z dolegliwościami ginekologicznymi lub położniczymi, które nie mogą stawić się na wizycie w Centrum oferujemy Telekonsultację (szczegóły w Cenniku), które umożliwiają po kontakcie z lekarzem otrzymanie m. in. E-recepty i/lub E-zwolnienia.
- Wyniki badań laboratoryjnych, takich jak cytologia na podłożu płynnym/LBC, HPV, testu p16/Ki67 i ekspertyzy cotestingowe, wykonane w Centrum proszę odbierać w trybie on-line, do pozostałych wyników otrzymujecie Panie własny zakodowany dostęp on-line.
UWAGA
Drogie Panie, dla Waszej wygody rekomendujemy dla wizyt ginekologicznych rejestrację on-line na naszej stronie internetowej. Zapraszamy także do rejestracji telefonicznej, a w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy na naszej stronie www.corfamed.pl, lub za pośrednictwem sms-a na numery telefonów 601 169 082 lub 601 423 382 z podaniem Waszego numeru telefonu oraz preferowanych godzin kontaktu – oddzwonimy możliwie najszybciej.
INFORMACJE DLA PACJENTEK W CIĄŻY
Zgodnie z ostatnimi stanowiskami uznanych instytucji i towarzystw naukowych, w tym CDC, ACOG, SMFM, RCOG, PTGiP:
- Infekcja wirusem może być przeniesiona z matki na płód.
- COVID-19 z najwyższym prawdopodobieństwem zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego oraz zgonu wewnątrzmacicznego płodu.
- Kobiety w ciąży są potencjalnie narażone na cięższy przebieg infekcji wirusem SARS-CoV-2.
- Mleko matki jest wolne od wirusa oraz może zawierać przeciwciała przeciwko koronawirusowi, które mogą chronić noworodka.
- Decyzja o szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2 należy wyłącznie do kobiety w ciąży.
- Aktualnie nie ma żadnych wiarygodnych danych naukowych potwierdzających szkodliwość szczepienia w ciąży.
- Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników w dniu 26 kwietnia 2021 roku zajęło jednoznaczne stanowisko, że szczepionki przeciwko COVID-19 powinny być oferowane kobietom w ciąży i w czasie laktacji.
Eksperci zastrzegają, że wiedza odnośnie wirusa SARS-CoV-2 u kobiet w ciąży ciagle jest oparta na niewielkiej liczbie dostępnych badań.
Utrzymujemy więc wszystkie epidemiologiczne zalecenia minimalizujące ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV-2
Na bieżąco monitorujemy wszytskie dostępne informacje i zalecenia światowych towarzystw naukowych o najwyższym uznanym autorytecie.
Pozostajemy do Waszej dyspozycji, tym bardziej w tym trudnym czasie
Dyrekcja i Zespół Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED
|