ZAKRES USŁUG - USG 3D/4D

 

NOWE CENTRA DIAGNOSTYCZNE
  Centrum diagnostyki prenatalnej
  Centrum profilaktyki raka szyjki macicy
  Centrum profilaktyki i diagnostyki nowotworów
 
 
 

GINEKOLOGIA

 

USG piersi

  HTZ
  Kolposkopia
  Niepłodność
 
 
 
OPIEKA NAD CIĘŻARNĄ
  Schemat opieki nad ciążą
  KTG
  Badania prenatalne
  USG 3D/4D
 
 
  ANTYKONCEPCJA

 

Posiadamy najnowocześniejsze aparaty ultrasonograficzne firmy GE VOLUSON E8 EXPERT  umożliwiające obrazowanie w trybie trójwymiarowym (3D) w czasie rzeczywistym (4D). Badania wykonują specjaliści ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem w obrazowaniu 3D. Gabinety ultrasonograficzne wyposażone są ponadto w duże, 42-calowe monitory LCD ułatwiające obserwację przebiegu badania pacjentkom i ich rodzinom. Pacjentka otrzymuje opis badania (w języku polskim) zgodny ze standardami wyznaczanymi przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i wiodące ośrodki zagraniczne.

Mamy największe doświadczenie na Dolnym Śląsku w pełnym zakresie nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej certyfikowanej i audytowanej (przez Fundację Medycyny Płodowej - FMF - z siedzibą w Londynie) od 2011 roku.
 
Diagnostyczne badania ultrasonograficzne, także w projekcji 3D/4D,  powinny być wykonywane  w następujących okresach ciąży:
 
11-13 tydzień 6 dni - USG genetyczne
Ocena markerów aberracji chromosomalnych (w tym w szczególności przezierności karkowej - NT, a także w wybranych przypadkach ocena kości nosowych, przepływu przez przewód żylny i zastawkę trójdzielną, kąta twarzowego, częstości akcji serca płodu i indeksów pulsacji w tętnicach macicznych).
 
18-22 tydzień
Dokładna ocena anatomii płodu i poszczególnych jego narządów ze szczególnym uwzględnieniem układu krążenia w tym, przede wszystkim, ocena prawidłowego położenia i wielkości serca płodu, obecności czterech jam serca, ciągłości przegrody międzykomorowej, prawidłowego odejścia pni tętniczych,  obecności 3 naczyń w śródpiersiu,  prawidłowego łuku aorty z odejściem 3 naczyń dogłowowo. 

28-32 tydzień
Kontrola wewnątrzmacicznego dobrostanu płodu, ocena wydolności łożyska, a także, w uzasadnionych przypadkach, badania dopplerowskie przepływu krwi przez naczynia pępowiny i w wybranych narządach płodu.
Na kilka dni przed badaniem wskazane jest zwiększenie spożycia płynów  do około 2l wody niskozmineralizowanej lub źródlanej na dobę.

Powieksz
Powieksz
 
 
Powieksz
Powieksz
 
 
Powieksz
Powieksz
 
 
Powieksz
Powieksz

 


 
   
Strona główna | O Nas | Zakres Usług | Laboratorium | Cennik | Kontakt | Prowadzenie Ciąży | Ultrasonografia 3D/4D | Badania Prenatalne Corfamed
 
ul. Kluczborska 37
50-322 Wrocław
  tel.
+ 48 71 321 73 15
  fax + 48 71 321 28 65
    centrum@corfamed.pl